2

Kendinize Güvenin

 

Kendinize güvenin - ve iyi şeyler gerçekleşmeye başlayacaktır

Kendinize güvenin – ve iyi şeyler gerçekleşmeye başlayacaktır. Zihniyetiniz – her gün sayısız düşünce üreten bir fabrikadır. Bu fabrikada iki tane üstad vardır: Zafer ve Başarısız. Pozitif düşünce üretiminden Zafer sorumludur.

O sizin neler yapabileceğinizin, yeteneğinizin ve ne yapacaklarınızın kanıtların üretimleri ile meşgul. Başarısız ise olumsuz düşünce üretimiyle ve kendini küçümseyen düşüncelerle meşguldür. O – sizin ne kadar güçsüz, beceriksiz ve sizin başarısız olacağınızın kanıt üretimlerinde uzmandır. Ve bay Zafer ve bay Başarısız birer yönetmen gibidirler. Sizin biraz fişi çekmeniz gerekmektedir (tabii ki, zihinsel yönden) ve onlar size itaat edeceklerdir. Olumlu sinyal için bay Zafer öne çıkacak ve çalışmaya başlayacaktır. Olumsuz sinyalden sonra ise bay Başarısız devreye girecektir.

Sizin üstadlarınızın nasıl çalıştığını kontrol etmek ister misiniz? Kendinize söyleyin: “Ne iğrenç bir gün bugün!” Bay Başarısız hemen devreye girecektir, ve birçok kanıt gösterecektir: bugün hava çok sıcak veya çok soğuk, işler yoluna gitmez, satışlar düşer, hasta olunmaz mı, bir de eşinin korkunç bir ruh hali olacaktır vs… Bay Başarısız – muhteşem işçidir!  Gözünüzü kapatıp açar açmaz, sizi çoktan tüm cesaretiyle satın almış olacaktır: bu gün gerçekten iğrenç bir gün.

Gerçekten siz bunu bazı sorunlardan sonra anlayacaksınız. Fakat siz “Bu gün muhteşem bir gün!” derseniz, hemen bay Zafer devreye girecektir. O da size “Ne kadar güzel bir gün!” diyecektir. – “Hava çok güzel, keyifler yerinde. Bu dünyada yaşamak ne güzel! Hemen işe hazırlanın, bugün işiniz iyi gidecektir.” Ve işler gerçekten iyi gidecektir. Bay Başarısız sizin yapamayacağınızı kanıtlamaya çalışır, bay Zafer ise sizin yapacağınızı söyler. Bay Başarısız sizin başarısızlığınızın parlak resimlerini gösterir, bay Zafer ise sizin kazanacağınızı söyler. Ne kadar üstadlarınıza çok iş verirseniz, o kadar da güçlü ve deneyimli olacaklardır. Eğer bay Başarısıza çok iş verirseniz, o yeni işçiler bulacak ve zihniyetinizde çok alana sahip olmaya başlayacaktır.

Yani olumsuz düşünce üretimi zihniyetinize sahip olur ve tüm düşünceleriniz olumsuz bir ifade olacaktır.

 

Filed in: Başarının Temelleri Tags: , , ,
Görüntüleme 648

Recent Posts

Beğendiysen Paylaş :)

2 Responses to "Kendinize Güvenin"

  1. Mehmet diyor ki:

    Abi, öncelikle çok teşekkür ederim bilgiler için, başarısızlıktan kurtulmak istiyorum, dolayısı ile bloğunuzu kontröl etmek için sık sık sitenize uğramak istiyorum

  2. Fatih diyor ki:

    Mehmetin dediği gibi, ben de artık aboneniz olmak istiyorum

Yorum yaz

Gönder

© 2014 Başarı Nedir. Tüm hakları saklıdır. XHTML / CSS Valid.
Site içerisindeki yazıları "kaynağını belirtmek" şartıyla kullanabilirsiniz.