Çarşamba , 2 Aralık 2015
Son yazılar
Yetenekleriniz nelerdir?

Yetenekleriniz nelerdir?

Bay Zafer ve bay Başarısız hakkında önceden de bahsetmiştim, içinizde iki tane üstad var, olumsuz düşünce yaratan bay Başarısız, Pozitif düşünce üretene de bay Zafer denir. Eğer bay Başarısızı işten çıkarırsanız, akıllıca davranırsınız. Niye lazım ki o size? Sürekli size olumsuz düşünce üreten “sen yapamazsın, üstesinden gelemezsin, yanarsın” gibi umutsuzluk yaratan bir maddeye ne gerek var? Onun hiçbir faydası olmaz, sadece zarar, onu dışarıya uzaklara atın.

100 % doğruyu yapmak istiyorsanız, bay Zaferi çalıştırın. Eğer aklınıza bir düşünce geldiyse, hemen bay Zafere onun üstünde çalıştırmasına izin verin, o size başarının yolunu gösterir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde her gün 11.500 tane yeni müşteriler ortaya çıkar. Nüfus rekor bir hızla büyüyor. Önümüzdeki on yılda 35 milyon kişi artması bekleniyor, bu sayı da 5 tane büyük şehrin nüfusuna eşittir: New York, Chicago, Los Angeles, Detroit ve Philadelphia. Düşünün yani!

Günümüzde bu kadar çok seçenek varken yaşamak ne güzel; yeni üretimler, yeni alışveriş merkezleri, yeni bilimsel keşifler! Yani o kadar liderlere ihtiyaç var ki, insanlar diğer insanları etkileyebilmektedir, onların işlerini düzenlemek için faaliyetlerini yönlendirebilmektedir. Lider olmak isteyenler çoktan yaşı gelmiştir zaten. Bu insanların biri de – sizsiniz!

Fakat ekonomik patlamanın garantisi kişisel başarının garantisi değildir. ABD her zaman ekonomik patlama ülke olmuştur, ama buna rağmen milyonlarca kişi, belki nüfusun çoğu başarı için mücadele etmektedir, ama tam ulaşamıyorlar. Eşi-benzeri görülmemiş fırsatlara rağmen insanlar gündelik batağa saplanmış durumdadırlar. Ekonomik patlama beklentileriyle hala korkuyorlar, rahatsız oluyorlar, kendilerini küçümsüyorlar, yapmak istedikleri şeyleri yapamıyorlar. Çok etkisizler, yeterince ödüllendirilmiyorlar ve mutlu olamıyorlar.

Kim başarı kategorilerinde düşünmeyi öğrenirse, gerçek ödüle sahip olacaklardır (siz de onlar birisisiniz, yoksa hep şansı bekliyor olacaktınız ve bu yazıyı okumuyor olacaktınız)

Başarıya götüren kapı, bugün her zamankinden daha açıktır. Kapıya girin! Hemen şimdi hayallerinizi gerçekleştirmek için yola çıkmak üzeresiniz.

Yani, bu başarı için ilk adım, temel adım, bu adım olmadan olmaz. İlk adım: kendi başarınıza güvenin.

3 yorum

  1. her şeyi denedim ama bir türlü yeteneğimin ne olduğunu şu ana kadar bulamadım, şimdi yine biraz düşünmek gerekecek sanırım, teşekkürler hocam

  2. Sanırım bende yeteneğimi keşfedemedim, yazı çok harika. İyi çalışmalar dilerim.

  3. zayn malik gif

    Bilgisayar üzerine olduğu kesin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*